piątek, 1 stycznia 2016

TOP 5 wpisów z 2015 rokuKolejny rok nieubłaganie dobiegł końca. Czas na małe podsumowania, które uczynię w swojej głowie. A dla Was małe przypomnienie, czyli pięć wpisów, które czytaliście najchętniej :) A na zdjęciu Jagoda sprzed roku. Jak patrzę teraz na moją pannicę, to aż ciężko mi uwierzyć, że tak się zmieniła :)
1. Rodzić po ludzku przez cesarskie cięcie
"Powiedzieli mi ile waży i mierzy. I zabrali. Nie było dane mi jej dotknąć, pogłaskać. A jej nie było dane poczuć jedynej osoby, którą znała"

2. Nasze inspiracje prezentowe
 "Od dłuższego już czasu pozostajemy wierne drewnianym zabawkom o prostym designie"

3. Samotność mamy
"Po pierwszej fali gości, kiedy wszyscy, którzy chcieli, już zobaczyli Twoje dziecię, zostajesz sama. Tak sama. To znaczy sama z dzieckiem. Przez pierwsze tygodnie albo i miesiące wszystko stoi na głowie. Koleżanki czasem dzwonią, ale Ty akurat zmieniasz pieluchę, masz dziecko przy piersi, a telefon na komodzie, wyciszyłaś dźwięk, bo maluch zasnął. A nawet jak uda się odebrać to czasu na rozmowę niewiele. Albo słyszysz propozycję wyjścia gdzieś, na co teraz, będąc chodzącą mleczarnią, nie możesz sobie pozwolić. Koleżanki dzwonią coraz rzadzie"

4. Jak nauczyć dziecko pić wodę
"Wiele razy słyszałam, że jej woda po prostu nie smakuje, że mam nie wymyślać i zacząć jej podawać soczki, tak jak inne dzieci piją. Ale uparcie wierzyłam, że w końcu zacznie pić wodę"

5. Sto lat, sto lat!
"Ulubiona czynność Jagody? Chodzenie! Bez dwóch zdań! Moja córeczka chce być w ciągłym ruchu, zajrzeć wszędzie, gdzie to tylko możliwe"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...