niedziela, 7 grudnia 2014

Mikołajki niemowlaka

Czy warto coś organizować, wychodzić, jeździć skoro nasze dziecko i tak nie będzie tego pamiętać? Warto, żeby dostarczać mu nowych wrażeń. Tak samo, jak dbamy o rozwój naszego dziecka podając mu wartościowe posiłki, czy kupując/robiąc edukacyjne zabawki, tak samo pozytywnie wpływamy na nie stwarzając sytuacje będące dla naszej pociechy nowym doświadczeniem.Dlatego też postarałam się, żeby mikołajki były czymś więcej niż zwykłym dniem.

Zaczęłyśmy dzień o 6.30 (oczywiście ku mojemu niezadowoleniu). Przy butkach, których i tak Jagoda nie nosi, pojawiły się drobne prezenty. W mojej rodzinie zawsze 6 grudnia Mikołaj przynosił słodycze. Ale, że Jagoda na nie jeszcze za mała, prezentami były niewielkie zabawki.


Po śniadanku poszłyśmy do Babci, a u mniej również Mikołaj coś zostawił. Z prezentem zjawiła się jeszcze ciocia :)


Choć wiedziałam, że Jagoda niewiele z tego zrozumie, po południu wybrałyśmy się na mikołajki organizowane na rynku miejskim. Nie przewidziałam jednak, że z racji niezłej pogody i soboty, ludzi będzie całe mnóstwo. Utknęłyśmy z wózkiem w tłumie i nie mogłam znaleźć żadnej drogi ewakuacji z centrum rynku. Bardzo powoli przemieszczając się w tym kierunku, w którym dostrzegałam jakieś przejście, znalazłyśmy się przy samej choince tuż przed uroczystym odpaleniem na niej światełek. Mina Jagody, gdy przed nią z ciemności wyłoniła się pięknie oświetlona choinka - bezcenna :)


Pierwsze mikołajki nie zostaną w pamięci mojej córeczki, ale dzięki zdjęciom będę jej mogła kiedyś opowiedzieć o tym dniu. A jak Wy spędziliście 6 grudnia? :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...