wtorek, 23 grudnia 2014

Świąteczne dekoracje


W tym roku stanęliśmy przed sporym wyzwaniem. Jak udekorować mieszkanie na święta, tak, by nasz mały taran nie rozniósł wszystkiego jeszcze przed świętami? Równocześnie chciałam, żeby były to dekoracje, z których Jagódka będzie miała radość.Girlandy z gwiazd
Łatwe do zrobienia własnoręcznie. Potrzebne są:
- brystol
- błyszczący papier samoprzylepny
- klej/taśma dwustronnie klejąca
- ołówek, nożyczki
- nitka
 Szablon gwiazdki odrysowałam na brystolu w takiej ilości, ile chciałam uzyskać gwiazdek. Odrysowane i wycięte gwiazdki naklejałam następnie na błyszczącym papierze samoprzylepnym i wycinałam wzdłuż konturów. Taką samą ilość odrysowałam na kolejnym arkuszu błyszczącego papieru i wycięłam. Gwiazdki twardsze oraz te wycięte jedynie z samoprzylepnego papieru, sklejałam razem w środku umieszczając nitkę. U nas odstępy pomiędzy poszczególnymi gwiazdkami to około 15 cm. Tak zrobione girlandy zwisły na karniszach okiennych. Ponieważ cały czas się obracają i błyszczą bardzo interesują Jagodę, która chętnie im się przygląda. Niestety zdjęcia nie oddają tego efektu.
Gwiazdki na oknach
Podobne gwiazdki (ale już nie błyszczące) przyczepiłam do okien za pomocą kleju do mocowania dekoracji na szkle. Gwiazdki częściowo są już widoczne na poprzednich zdjęciach. Te wiszące najniżej stały się celem dążeń Jagody ;)

Małe skarpety
Na pokrętłach od grzejników zawisły małe i miękkie świąteczne skarpety zrobione własnoręcznie przez moją babcię.Choinka
W tym roku musieliśmy zrezygnować z dużej choinki, na rzecz małej, umieszczonej poza zasięgiem rączek Jagody. Pomimo to, już zaliczyła upadek, podczas strojenia, w którym Jagódka brała udział. Dużą choinką będziemy cieszyć oczy u Babci. Oczywiście w tym roku zawisły na niej plastykowe bombki.


Dekoracji miało być więcej, ale święta w tym roku zaskoczyły mamę :P Przed chwilą skończyłam dopiero pakować prezenty.

Kochani, życzymy Wam w święta dużo radości, ciepła i rodzinnej atmosfery. Niech będą magiczne!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...