poniedziałek, 11 kwietnia 2016

Poszukaj i znajdź - seria książeczek, którą gorąco polecamy

Jagoda ma bardzo dużo książek. Do jednych zagląda często, do innych wcale lub prawie wcale. Mamy ukochaną serię książeczek, którą stale poszerzamy o nowe tytuły. Każda z książeczek jest u nas hitem. To seria "Poszukaj i znajdź" wydawnictwa Olesiejuk.Zaczęło się od pierwszej książeczki, zauważonej i kupionej w Biedronce. Jagoda miała wtedy chyba około roku. Od razu stała się ukochaną. Dziś jest mocno doświadczona przez życie (Jagodę ;)), ale niemniej kochana.  Ponieważ książeczka tak się Jagodzie i mi spodobała, zaczęłam szukać innych tytułów z tej serii w Internecie.

Co wyróżnia te książeczki? Są naprawdę pięknie wydane, mają przepiękne ilustracje i sztywne strony. Ale takich książeczek jest wiele, a te są przecież dla nas wyjątkowe. Otóż w każdej książeczce pojawia się zwierzątko, które prowadzi nas przez wszystkie strony, a naszym zadaniem jest odszukiwanie go na obrazkach. Oprócz zwierzątka mamy też do znalezienia inne przedmioty, czy zwierzęta. My nie ograniczamy się tylko do tych zasugerowanych przez autora, ale sama mówię Jagodzie, czego ma poszukać, dzięki czemu uczy się nazw i wyglądu poszczególnych rzeczy. Tekstu w książeczkach jest bardzo niewiele, bo nie o czytanie w nich chodzi, ale właśnie o znajdowanie kolejnych rzeczy. U nas to świetna zabawa, zajmująca nas na dłuższy czas.

Tak jak przy czytaniu książek Jagodzie często trudno się skupić, tak przy tych książeczkach siedzi naprawdę długo z radością oglądając kolorowe ilustracje i pokazując wymieniane przeze mnie rzeczy.

Książeczki są w naprawdę przystępnych cenach. Tydzień temu w Biedronce upolowałam kolejne egzemplarze w cenie 8zł sztuka. W Internecie można je kupić za około 10-11zł. Posiadamy też inne książeczki z tego wydawnictwa i muszę przyznać, że bardzo je lubimy, zwłaszcza, za naprawdę bardzo ładne ilustracje.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...